A lovaglás művészete

A lovaglás művészete

Lendület

2018. december 20. - BKE.

A kiképzés lényege amellett, hogy a fiatal lovat megismertessük a lovas különböző segítségadásaival, hogy a lendület kialakuljon a fiatal lóban, valamint fontos feladata, hogy felkeltse a lóban az előremenő kedvet illetve, hogy fenntartsa azt. A fiatal ló által felajánlott mozgást inkább élénkítsük, mint rövidítsük. A Lendület az idomítási skála negyedik rendkívül fontos része a ló kiképzésében. A kiképzési skála egymásra épülő lépcsőfokainak betartása fontos a lendületesség eléréséhez, hiszen e nélkül a lovat nem lehet kiegyenesíteni és így összeszedni sem.A csánk a láb felemelése után azonnal előrelendül, a hátulsó láb előrelendülésének szöge a kiképzés előrehaladtával nagyobb szöget zár be, ezáltal a hordozóerő nő. A hátizom átveszi a mozgást, így kellemesebben ülteti a lovast. Annak hatására, hogy a ló a hátulsó lábaival erőteljesen a súlypont alá lép, fokozatosan tehermentesedik a ló eleje és így vállai megkönnyülnek, így a hátulsó lábak egyre több súlyt képesek felvenni, aminek hatására a ló  könnyed mozgású, fordulékony lesz. 

 

Képtalálat a következőre: „lendület kialakítása fiatal lóban”

A képen Némethy Bertalan

/ a talajrudak alkalmazása egyaránt hasznos lónak - alapképzésben, az izmok ellazításában - fejlesztésében, súlypont gyors áthelyezésében, ízületek hajlékonyabbá tételében-  és lovasnak is . /

A bejegyzés trackback címe:

https://lovaglasmuveszete.blog.hu/api/trackback/id/tr4214504228

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása
iio